Petrikovičová v Paríži postúpila do finále 100 m znak

31.08.2024 Celý región

Paríž 31. augusta (TASR) - Slovenská reprezentantka v plávaní Karina Petrikovičová sa prebojovala do finále disciplíny 100 m znak na PH v Paríži. Zrakovo znevýhodnená športovkyňa v sobotňajšej druhej rozplavbe kategórie S12 obsadila štvrté miesto časom 1:14,94 minúty, čo celkovo stačilo na šiestu priečku. Do finále, ktoré je na programe v sobotu (17.37 h.), postúpilo osem najlepších pretekárok.

"Som veľmi rada, bála som sa, že to bude s takými odretými ušami, ale nakoniec to vypálilo tak, že som šiesta nasadená vo finále a teším sa," povedal po rozplavbách Petrikovičová, ktorá v tejto disciplíne obsadila 5. miesto v Riu 2016 a 6. v Londýne 2012.

Šiestu priečku z rozplavieb chce vo finále vylepšiť: "Večer sa mi pláva vždy lepšie, teraz to bolo dosť skoro ráno. Vstávali sme už o pol šiestej, aby sme sa dostavili na štadión. Verím, že večer budem viac oddýchnutá a ešte sa mi podarí potlačiť ten čas nižšie."

Tatiana Blattnerová sa neprebojovala do finále disciplíny 50 m voľný spôsob. V druhej rozplavbe skupiny S11 obsadila šieste miesto časom 33,71 sekundy, čo celkovo stačilo na 12. priečku. Do boja o medaily postúpilo najlepších osem.

Petrikovičová skončila siedma vo finále na 100 m znak

Paríž 31. augusta (TASR) - Slovenská reprezentantka v paraplávaní Karina Petrikovičová obsadila na PH v Paríži siedme miesto v disciplíne 100 m znak. Zrakovo znevýhodnená športovkyňa zaplávala vo finále kategórie S12 čas 1:14,63 min., za víťaznou Brazílčankou Mariou Carolinou Gomesovou Santiagovou zaostala o 6,40 sekundy.

Petrikovičovej sa podarilo zlepšiť svoj výkon z rozplavieb, v ktorých dosiahla šiesty najlepší čas (1:14,94). V tejto disciplíne obsadila piate miesto v Riu de Janeiro 2016 a šiestu priečku v Londýne 2012.

paraplávanie - ženy

100 m znak - S12 - finále: 1. Maria Carolina Gomesová Santiagová (Braz.) 1:08,23 min., 2. Anna Stecenková (Ukr.) +1,20 s, 3. Maria Delgadová Nadalová (Šp.) +3,10, ..., 7. Karina PETRIKOVIČOVÁ (SR) +6,40